Split izbacio Hajduka i plasirao se u polufinale Kupa

0

Posljednji polufinalist Kupa je Split koji je u svom Parku mladeži izbacio Hajduk pobjedom 2:1 nakon produžetaka. nakon 90 minuta, bilo je 1:1.

Split je uspio zadržati prednost koju je napravio u produžetku. Trener Splita Vjekoslav Lokica s ovom je pobjedom postigao veliki uspjeh i to s momčadi koja je posljednja na ljestvici HNL-a. Ali Kup je prepun iznenađenja, to se potvrdilo i večeras u Parku mladeži. Hajduk je ‘kiksao’, ovo je veliki neuspjeh, treba to reći, i pitanje je što će biti s trenerom Marjanom Pušnikom nakon što Hajduk nije uspio izboriti polufinale Kupa. Split se pridružio Dinamu, Rijeci i Osijeku i ima priliku opet ući u finale Kupa, kao i prije dvije godine, kad je trener bio Zoran Vulić, izvijestio je s Parka mladeži novinar Radio Dalmacije Marin Mrduljaš.

U svakom slučaju Splitu čestitke; Hajduk nije izdržao, primio je gol u drugoj minuti sudačke nadoknade. Zabio je Sandro Ugrina za 1:1, Hajduk je u vodstvo doveo Barry Hamza u 25. minuti, a u 106. Ivan Pešić sam ispred Kalinića zabija za 2:1. Treba reći da je Hajduk od 99. minute igrao s igračem manje jer je Fran Tudor dobio žuti karton, koji mu je bio drugi. Zanimljivo da je Tudor ušao u 81. minuti, u 92. je napravio prekršaj i dobio žuti karton, a iz tog slobodnog udarca je Hajduk primio izjednačujući pogodak. Tako da je Tudor tragičar ovog dvoboja, zaključio je naš Marin Mrduljaš.