Split minimalno poražen od Tomska

0

Nogometaši Splita poraženi su u prvoj pripremnoj utakmici u sklopu priprema u Turskoj od ruskog Tomska s 1:0.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Gorbatjuk s bijele točke u 80. minuti susreta nakon što je Ivan Jukić srušio suparničkog igrača. Do tada su se Crveni vrlo dobro nosili s posljednjeplasiranom momčadi ruskog prvenstva. Posebno se to odnosi na uvodnih pola sata kada je momčad Vjekoslava Lokice imala dvije sjajne šanse za vodstvo.

Na samom otvaranju susreta Tomičić je nakon pogreške igrača Toma sam izašao pred vratara Melihova. Kasnije je Pavlovski pogodio stativu s 20 metara, a jedinu polupriliku za Ruse imao je Goljsev u 30. minuti, ali Duka je obranio njegov udarac iz teške pozicije.U drugom dijelu ruska momčad je stvorila nekoliko dobrih šansi, međutim iskazao se vratar  Duka.

RNK Split: Duka (od 70. Kukić), Maglica, Dupovac (od 72. Jakić), Mikulić, Merajić (od 53. Vasilj), Boljat, Vidović, Tomičić (od 65. Jukić), Pavlovski (od 65. Grubišić), Pešić (od 85. Marcijuš), Ugrin (od 45. Ugrina).

Sljedeću utakmicu Split igra u petak, a suparnik će mu biti Dinamo iz Minska.