Split pobijedio Cibonu u važnoj utakmici ABA lige

0

Košarkaši Splita svladali su Cibonu u Zagrebu u 19. kolu ABA lige sa 76:74 (17:19, 19:17, 19:19, 21:19). Isti rivali srest će se u dvorani Dražen Petrović i u utorak, ali u HT Premijer ligi.

Split su do 6. pobjede u ABA ligi predvodili Marko Luković s 20 poena, 6 skokova i 10 pretrpljenih prekršaja, Roko Ukić sa 16 poena i 5 asistencija te Luka Babić s 13 poena i 11 skokova. Za Cibonu je Markota upisao 14, a Prkačin 11 poena i 8 skokova.

Cibona je s 8:0 u prvoj minuti druge četvrtine otišla na 27:17. Split je u završne dvije i pol minute prvog poluvremena s 10:0 izjednačio na 36:36. Cibona je vodila i u trećoj četvrtini da bi Split u završne dvije i pol minute serijom 8:1 izjednačio na 55:55.

Šest minuta prije kraja utakmice Cibona je imala 64:58. Milan Karakaš je pozvao minutu odmora nakon koje je Split napravio seriju 15:3 i nakon 6:5 u 3. minuti došao do nove prednosti (66:64, pa minutu i 18 sekundi do kraja 73:67). U završnici nije bilo drame, Radovčić je tricom sa zvukom sirene samo ublažio poraz Cibone.

U borbi za izbjegavanje kvalifikacija za ostanak Zadar, Cibona i Split imaju po 6 pobjeda, FMP i Krka po 5, a Borac iz Čačka 4 pobjede.