Split pobjednik HEP turnira europskih prvaka za juniore!

0

Split je drugu godinu zaredom pobjednik HEP turnira europskih košarkaških prvaka za juniore. Na Gripama je nakon Cibone i Partizana pao i slavni Maccabi Tel Aviv!

Pobjedama protiv Cibone i Partizana u prva dva dana, Split i Maccabi potvrdili su ispravno slaganje rasporeda od strane organizatora. U prvoj utakmici završnog dana, Partizan je s uvjerljivih 87:54 protiv Cibone zaslužio 3. mjesto. Natjecanje u zakucavanjima i tricama pokazalo je da su Split i Maccabi koncentrirani na završni obračun i bitku za trofej, pa su nagrade odnijeli Aleksa Popović (Partizan, zakucavanja) i Roko Škarica (Cibona, trice).

Split je odlično otvorio utakmicu i poveo 21:8. Maccabi je tri minute prije kraja druge četvrtine izjednačio na 32:32, a tricom Sahara na isteku vremena poveo 37:38. U drugom poluvremenu prednost je selila s jedne na drugu stranu do vodstva Maccabija 61:64. Split je tada napravio ključnu seriju 11:0 i u posljednje dvije minute sačuvao prednost. Ključan detalj zbio se kod 67:64. Ivan Vrgoč je fauliran, uslijedila je tehnička, a kapetan Splita je pogodio sva tri slobodna bacanja.

Vrgoč je predvodio Split s 25 poena, Gabriel Marić je dodao 15, dok je Eidan Alber ubacio 25, a Deni Avdija 21 za Maccabi. Upravo je tricom u posljednjoj minuti Avdija ispred Albera zaslužio pehar za najboljeg strijelca turnira. Riječ je o sinu nekadašnjeg kapetana Crvene zvezde i reprezentativca Jugoslavije Zufera Avdije. Kapetan Splita Ivan Vrgoč, iako je u srijedu bio s prvom momčadi Splita u Vršcu pa nije igrao protiv Cibone, zasluženo je proglašen najboljim igračem vrlo jakog trećeg izdanja HEP turnira europskih prvaka. Partizan je osvojio prvo, Split sljedeća dva.