Split remijem završio turski dio priprema

0

Nogometaši Splita odigrali su bez golova u posljednjem, ujedno i najtežem ispitu na pripremama u Turskoj, protiv kazahstanskog Kairata predvođenog Andrejem Aršavinom i Ivom Iličevićem koji se nedavno priključio ovoj momčadi.

Bila je ovo vjerojatno najzrelija predstava Crvenih, bez obzira što je momčad Vjekoslava Lokice u prošlom dvoboju svladala Zariju Balti s visokih 4:0. Kairat je mnogo jača i skupocjenija momčad od Moldavaca koja u svojim redovima ima brze i tehnički jako potkovane igrače.

Splitovci nisu bili posebno impresionirani Aršavinom i društvom, odlično su ušli u susret protiv superiornijeg suparnika, a već u prvom dijelu uspjeli su stvoriti i nekoliko situacija u kojima su mogli doći do pogotka.

Prvu ozbiljniju šansu kreirao je upravo Andrej Aršavin u 28. minuti, prošao je po desnoj strani u Splitov šesnaesterac, uputio povratnu za Islamkhana koji je s 15 metara uputio odličan udarac u gornji desni kut, međutim Duka je sjajnom paradom odbio loptu u korner.

Odgovorili su Crveni iz kontre u 35. minuti, Jovanović je iz sredine gurnuo Pešiću loptu u prostor, ovaj se u sprintu sjurio do ruba šesnaesterca odakle je gađao suprotni kut, međutim istaknuo se i vratar Kazahstanaca.

U sličnoj situaciji našao se pet minuta kasnije i Jurendić, ostao je praktički sam na desnoj strani, krenuo je okomito prema vratima i tukao s nekih 14 metara prije nego ga je čuvar uspio blokirati, ali i ovaj prizemni udarac obranio je Pokatilov.

U nastavku utakmice nogometaši Kairata uspjeli su preuzeti malo veću inicijativu. Pritisak je skoro urodio plodom u 50. minuti kada je Aršavin kroz šumu nogu uputio lukav udarac u donji desni kut, ali Duka je opet na visini zadatka.

Nakon toga u 78. minuti još jednom se istaknuo Splitov čuvar mreže. Ivo Iličević našao se u najboljoj šansi utakmice, nakon lijepe akcije ostao je nečuvan na nekih 13 metara odakle je potegao iz prve, ali Duka je i ovaj udarac uspio nogom odbiti u mrežu.

Posljednjih 15 minuta pripalo je Crvenima, barem što se tiče prilika. Imao je Jovanović jedan udarac s 25 metara iz okreta, međutim otišlo je to tik iznad grede. A zatim se u 86. minuti Pešić mogao proslaviti, nakon odlične akcije Jukića i Jovanovića, dobio je loptu u noge na nekih 15 metara, mogao je povući ili odmah pucati, međutim okliznuo se u ključnom trenutku i ova šansa je otišla u nepovrat.