Split slavio u Osijeku

0

Split je u 6. kolu Hrvatske lige košarkaša ostvario petu pobjedu. U gostima je nadigrao Vrijednosnice Osijek sa 72:62 (18:8, 11:18, 24:28, 19:8).

Sjajno su žuti obrambeno odradili prvu četvrtinu, u kojoj su domaćim igračima dozvolili tek 8 poena, dok je istodobno Filipović ubacio 10, a Širko 6. Odvojili su se s 10:5 na 18:5. U drugoj četvrtini se Osijek tricama Vukovića i Minesa primakao na 20:16 te tricom Mustapića na odmor otišao s tri poena zaostatka.

Otvorio je Osijek treću četvrtinu s četiri poena u nizu i prvi put poveo, 30:29. otišli su domaći i na plus pet, 49:44, a košem Karlovića u zadnjih 10 minuta ušli s minimalnom prednošću, 54:53.

Split je odlično otvorio posljednju četvrtinu i serijom 14:5 stigao do 8 poena prednosti, 67:59, nepune tri minute do kraja. Osijek je došao na 67:62, pri tom rezultatu promašio dva pokušaja trice i dva šuta za dva poena, a Split nakon osobne Mustapića na Rančiću i tehničke greške domaćoj klupi mirno priveo susret kraju.  Osijek je u prvoj četvrtini dao 8, u drugoj 18, u trećoj čak 28, a u četvrtoj opet 8 poena!

Najefikasniji su s po 17 poena bili Kedžo i Filipović, dok je za Osijek kapetan Šarac ubacio 20 poena, a Robinson ostvario dvostruki dvoznamenkasti učinak s 12 poena i 11 skokova.