Split slavio u Zadru u 5. kolu ABA lige

0

Split je u dvorani Krešimir Ćosić nadigrao Zadar sa 72:66 (26:15, 13:19, 20:16, 13:16) u dalmatinskom derbiju 5. kola regionalne košarkaške ABA lige.

Tri izjednačenja i jedno minimalno vodstvo sve je što je Zadar uspio napraviti. Sve drugo pripalo je gostima iz Splita koji su se nakon 2:2 i 9:9 odvojili na 17:9. Otišli su do maksimalnih 26:13 i 28:15. Domaća momčad je u tri i pol minute u drugoj četvrtini serijom 13:0 došla do 28:28. Do jedinog vodszva Zadar je došao 3 minute prije kraja treće četvrtine. Na tih 49:47 Split je odgovorio serijom 12:1. Split je 6 minuta prije kraja opet došao do dvoznamenkaste razlike, 62:52. Zadar je do kraja tri puta došao na 4 poena zaostatka, ali priliku za preokret nije dobio.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Marko Luković s 18 poena. Za Zadar je najviše ubacio Dominic Gilbert, 13. Za Split je to druga pobjeda u povratničkoj sezoni u 1. ABA ligi i prva u Zadru u ABA ligi nakon 18 godina. Partizan, Cibona i Split dijele 7. mjesto s po 2 pobjede, po 1 imaju Borac, Zadar, Krka i FMP, dok je Koper Primorska još bez pobjede.