Split svladao Dynamic u drami na Gripama

0

Iako je 7 minuta do kraja imao 15 poena prednosti, a 14 sekundi do isteka regularnog dijela poveo 87:81, Split je tek u produžetku svladao beogradski Dynamic s 99:94 (25:22, 22:19, 15:14, 25:32, 12:7).

Gosti su pred 700 gledatelja poveli 2:0 i 9:5, u drugoj četvrtini su imali 27:25, 28:27 i 32:30, da bi Split serijom 11:2 preuzeo kontrolu utakmice. U prve tri minute treće četvrtine udvostručili su prednost ubačajem Filipovića za 54:42. Tri minute do kraja treće četvrtine bilo je 61:46, a Dynamic je zaprijetio s 9 uzastopnih poena za 61:55. Kalajžić je postigao sljedećih 8 poena Splita koji se 7 minuta prije kraja opet odvojio na 75:60. Dvije minute do kraja Krstić je najavio dramu tricom za 81:78. Minutu kasnije Ćapin je stavio tricu za 83:81. Jukić je položio za 85:81, Zekavičić je pogriješio u koracima, a Jukić je fauliran 17 sekundi do kraja. Promašio je oba slobodna bacanja, ali je Širko priskočio za 87:81.

Tu ipak nije bio kraj. Ćirković je zabio tricu 6 sekundi prije kraja, a Kalajžićevu loptu prema Širku presjekao je Milisavljević, dodao je Ćapinu koji je pogodio i svoju četvrtu tricu u završnih 7 minuta regularnog dijela! Filipović i Scott su tricama odveli Split na 97:89 dvije minute do kraja produžetka, a gosti nisu imali snage za novi povratak. Split je tako u 3. kolu 2. ABA lige došao do druge pobjede.

Michaelyn Duane Scott je s 18 poena, 11 asistencija i 7 skokova bio najbolji igrač utakmice. Širko je ubacio 16 uz 8 skokova, Filipović 15, Marčinković 14, Jukić 13, a Kalajžić 12 poena. I gosti su imali 6 igrača s dvoznamenkastim brojem poena, a predvodio ih je Krstić (21 koš).

Zaslužena i slatka pobjeda. Pobjeđivali smo nekoliko puta, ponosan sam na momke što su na kraju pokazali karakter. Često se, kada ovako poklanjaš utakmicu, raspadneš, a mi smo u produžetku bili još i bolji. Ponosan sam na moje igrače. Lomili smo utakmicu cijelo drugo poluvrijeme. Jednom je bilo i petnaest razlike, ali oni su se vraćali. Igrali smo protiv ozbiljne momčadi. Vidjeli ste kako je pametnom igrom Ćapin utakmicu doveo u egal, omogućio Dynamicu produžetak. Moramo se brzo rekuperati, za manje od 48 sati čeka nas dalmatinski derbi u Šibeniku, rekao je trener Splita Ivica Skelin.

Čestitam momčadi na pobjedi. Rekao sam u najavi da će biti “na nož”, svojim greškama ušli smo u produžetak, ali na kraju se vidjelo da smo bolji. Ovo se sad dogodilo, drugi put ćemo pametnije. Ovo je košarka, nemoguće stvari se znaju dogoditi. Publika se digla na noge i pomogla nam kad je najviše trebalo. Još se nismo uigrali, fali nam i kapetan Kedžo, bit ćemo bolji iz utakmice u utakmicu. Nemamo vremena za analizu, već u petak nas čeka Šibenik, idemo dalje, dodao je Henrik Širko.

Čestitke Splitu na apsolutno zasluženoj pobjedi. Ušli smo igrom slučaja u produžetak, ali ono što nam se ponavlja je kriminalno zagrađivanje protivnika na skoku, igra jedan na jedan u prvom poluvremenu u kojem smo primili 47 poena, a tako se ne može do pobjede. Imali smo i 16 izgubljenih lopti. Jako teško je dobiti Splita, svi ti momci znaju igrati košarku. To što nije bilo Kedže nije nam bila naroćita prednost jer uvijek netko drugi iskoči, kazao je trener Dynamic VIP Paya Oliver Popović.