Split svladao Vrijednosnice Osijek i skočio na drugo mjesto

0

Split je u posljednjoj utakmici HT Premijer lige uoči trećeg kruga na Gripama u svladao Vrijednosnice Osijek s 86:81 (21:20, 23:20, 21:22, 21:19) i nakon drugog od tri kruga lige zauzima drugu poziciju. Iza Zadra koji ima 4, a ispred Cibone i Gorice koji, kao i Split, imaju po 5 poraza.

Trener “Žutih” Mile Karakaš, otkako je zamijenio Ivicu Skelina, ostvario je sve četiri pobjede. U utakmici protiv čvrstih Osječana odmarao je Roka Ukića i Marka Lukovića dok je Darko Bajo bio u sastavu, ali nije ulazio u igru. Umor je kod “Žutih” bio evidentan, nisu nikako mogli “prelomiti” utakmicu. Momčad Stipe Šarlije hrabro se držala, čak je 7 i pol minuta prije kraja vodila 69:65 i imala napad. Split je odgovorio ključnom serijom 16:2 nakon čega su gosti s tri trice ipak doveli utakmicu u „penal završnicu“.

Marin Marić ostvario je “double-double” (17 poena, 10 skokova), Luka Babić uz 13 poena imao je i 9 skokova, Pavle Marčinković ubacio je 12 poena, Toni Perković uz 11 poena ubilježio je i 8 asistencija. Vrijedi istaknuti i zapažene minute Viktora Šarića (7 poena, 4 skoka) i Roka Gizdavčića.

Bila je ovo teška pobjeda. Igrom nisam zadovoljan, ali iskreno ovo mi je najdraža pobjeda do sada. Opet smo pokazali karakter, dobili tešku utakmicu i kad ne igramo dobro. Četvrta u nizu? Ne gledam natrag, moje misli su usmjerene prema suboti i gostovanju kod Alkara u Sinju. Hrvatsko prvenstvo je neizvjesno kao rijetko kada, a svaki protivnik je težak, to se vidjelo i u ovoj utakmici protiv Osijeka. Alkar iznimno cijenim, posebno trenera Milačića, koji svake godine iz svoje ekipe izvlači maksimum, kazao je Karakaš.

Kod Osijeka, koji je utakmicu odigrao sa samo šest igrača, odličan je bio kapetan Robert Kujundžić (21 poena, 8 skokova, 6 asistencija). Đorđe Topolović ubacio je 16 poena, Pavao Paić uz 13 poena imao je 6 skokova i 5 asistencija.

Split je zasluženo pobijedio. Mi smo bili blizu, odigrali smo čudo jedno, sa šest igrača Splita držali do posljednje minute. Ali, držali smo mi i Goricu i Cibonu i još dosta utakmica. Nedostaje nam jedan iskusni igrač, rekao trener Vrijednosnica Osijek Stipe Šarlija.