Split Tommy nadigrao Brod, prva pobjeda Crnice

0

Split Tommy nadigrao je na Gripama Brod 035 s 5:1 (3:1), a Crnica na Baldekinu zagrebački Alumnus sa 7:2 (1:0) u 2. kolu Hrvatske malonogometne lige.

Split Tommy nije dozvolio novo iznenađenje, s obzirom da su mu baš Brođani proljetos nanijeli jedini domaći poraz u regularnoj sezoni. Ozbiljno su ušli u utakmicu i golovima Mara Đuraša u 4. i 15. minuti nakon dobrih proigravanja kapetana Josipa Sutona poveli 2:0. Gosti su u Split doputovali s tek 8 igrača, a njihov je trener Ivica Ćorluka praktički koristio samo prvu petorku (nekoliko minuta još je dobio Bunčić). Stoga su se poslužili nepopularnom taktikom kako bi odmarali igrače i primili što manje pogodaka – većim dijelom utakmice vratar Broda 035 Darko Milanović proveo je na protivničkoj polovici igrališta. Igrač više u polju donio je gostima počasni pogodak preko Erora u 16. minuti, da bi dvije minute kasnije Luka Perić, koji je prethodno propustio dvije lijepe prilike, povisio na 3:1. Požrtvovno se izborio za loptu, odigrao s Fideršekom i poentirao. Sredinom drugog poluvremena Jukić je sjajnom intervencijom spriječio goste da se rezultatski približe, a Slovenac Matej Fideršek s druge strane povisio na 4:1 na dodavanje Novaka. Čekali su gosti kraj, čuvali loptu, ali im je oteo rođeni Brođanin, osamnaestogodišnji Antonio Sekulić, i ušetao se u mrežu dvadesetak sekundi prije kraja za konačnih 5:1. Tužan je bio Ivica Ćorluka, puno ljepše zvuči 1:4 nego 1:5, ali nije mogao puno toga zamjeriti svojoj momčadi.

Ova dva gola će mi dobro doći za samopouzdanje. Naporno treniram svaki dan i to mi se vratilo, bit će još pogodaka. Cijeli smo tjedan analizirali protivnika, shvatili ga na pravi način i od prve minute igrali kako smo se dogovorili. Visoki presing uz posebnu pozornost na njihovog golmana-igrača. Isplatio se rad tijekom tjedna, zasluženo smo slavili. Trebat će nam vremena da se uigramo, došli smo sa svih strana i nismo ranije nikako igrali zajedno. Ali žestoko radimo i to će s vremenom doći. Imamo vrhunskog trenera, izgledat ćemo s vremenom sve bolje. Ipak su iza nas tek prva dva kola, rekao je za Radio Dalmaciju Maro Đuraš, koji je u Split Tommy stigao iz dubrovačkog Squarea.

Čuo sam se s bivšim suigračima, i oni naporno rade i svima će biti težak protivnik. Odradili su kvalitetne pripreme, što se vidi i na terenu. Dobro su ušli u sezonu, pobijedili Uspinjaču pa tijesno izgubili u Osijeku. Posebno bih pohvalio novog trenera Squarea Tonija Bačića, koji se stvarno zalaže i daje cijelog sebe, dodao je Đuraš.

Nakon remija s Nacionalom u Zagrebu (7:7), novi prvoligaš Crnica u drugom je kolu bio jednako efikasan, ali je obrana bila na višoj razini što je rezultiralo prvom pobjedom. Reprezentativac Nikola Pavić otvorio je put ka pobjedi zgodicima u 13. i 23. minuti. Sredinom drugog poluvremena Šamija je povisio na 3:0, a Pezelj vratio nadu gostima. Vuković je u 35. minuti zabio za 4:1, a Davidović odmah vratio na 4:2. Pavić je sa svoja nova dva gola otklonio sve dvojbe, a priču je zaključio još jedan reprezentativac, Stjepan Perišić.

Split Tommy i Osijek Kelme predvode ljestvicu s po 6 bodova, Crnica ima 4, a može joj se pridružiti Nacional ako u zaostalom derbiju svlada Futsal Dinamo.