Split Tommy svladao Square u posljednjim sekundama!

0

Split Tommy-Square 2:1, Novo vrijeme Apfel-Albona Potpićan 12:0, Crnica-Uspinjača 4:4, Futsal Dinamo-Brod 035 5:2 i Osijek-Kelme-Alumnus 2:3 rezultati su 4. kola Hrvatske malonogometne lige. U subotu se sastaju Nacional Zagreb i Vrgorac.

Split Tommy ima 10 bodova, Novo vrijeme Apfel, Alumnus, Futsal Dinamo i Osijek Kelme po 9, Crnica 5, Uspinjača i Vrgorac po 4, Square i Brod 035 po 3, Nacional 1, a Albona Potpićan 0 bodova.

Split Tommy je na Gripama poveo preko svog kapetana Josipa Sutona u 12. minuti. Alen Turuk zaključao je svoja vrata, Splićani su dominirali, ali nisu uspjeli povećati prednost. Četiri puta pogađali su okvir gola, ostalo je skinuo Turuk, uključujući kazneni udarac Grcića s 10 metara zbog šestog akumuliranog prekršaja Squarea u prvom poluvremenu. Šest i pol minuta prije kraja Micevski je izjednačio. U završne dvije minute Split Tommy je krenuo na sve ili ništa, sa Sutonom u ulozi igrača-golmana, i upravo je on svojim drugim golom samo 19 sekundi prije kraja ostavio na Gripama sva tri boda.

Jako zanimljiva utakmica. Split Tommy je imao veći posjed lopte, stvorio više šansi, ali mi smo se cijelu utakmicu nadigravali, nismo se zatvorili. Čekali smo prilike iz polukontri i kontri, ali u zadnje tri utakmice imamo problem s realizacijom. Falilo nam je malo sreće i koncentracije, platili smo danak neiskustvu, još smo zeleni, a Split je kvalitetna ekipa s pregršt odličnih pojedinaca, rekao je nakon utakmice za Radio Dalmaciju kapetan Squarea Hrvoje Cvjetković.

Split nas je nadigrao i imao dosta šansi, ali kad protiv ovako dobre ekipe do 19 sekundi prije kraja imaš 1:1 i primiš gol moraš biti tužan. U tri zadnja kola imamo dvije utakmice dobru igru, neće nas gol i izgubimo bodove. U Splitu smo se borili, radili dosta dobrih stvari, ali smo opet ostali praznih ruku. Nemam što zamjeriti igračima, bili smo odlični, izjavio nam je trener Squarea Antun Bačić.

Bili smo puno bolji, ali i dalje imamo problem realizacije. Druge stvari su bile dobre, odlično smo igrali presing, protivnik je imao tek 2-3 šanse u cijeloj utakmici. Moramo popraviti realizaciju pa će biti još bolje. Svaka čast Alenu Turuku, bio je s nama i u reprezentaciji, već tada je jako dobro branio. Ovo što prikazuje u zadnje vrijeme je stvarno odlično, ali mi moramo neke stvari lakše zabijati s obzirom koliko šansi stvaramo. Teško je probijati zone šutevima ili driblingom, a večeras smo stvarno imali dosta šansi. Igrali smo puno bolje nego u Vrgorcu. Nadam se da ćemo još napredovati, zabijati malo lakše, povesti na vrijeme pa da utakmice budu lakše nego ova, zaključio je najbolji pojedinac susreta, kapetan Split Tommya Josip Suton.

Novo vrijeme Apfel do vrha je u Makarskoj napunilo mrežu Albone Potpićan. Pet je golova zabio Igor Osredkar, dva Vlado Andrijašević, a po jedan Kazazić, Šuljić, Bajrušović, Musinov i Sokol.

Novi prvoligaš Crnica na Baldekinu je remizirao s Uspinjačom. Gosti su tri puta vodili, Šamija, Perić i Mijat izjednačavali, da bi Antonio Perić u 38. minuti donio Crnici 4:3, a Uremović minutu kasnije postavio konačan omjer.

Osijek je prepustio vodeću poziciju Split Tommyu domaćim porazom od Alumnusa kojem je pobjedu pet minuta prije kraja donio Filip Pezelj. Futsal Dinamo je u Domu sportova bez većih poteškoća nadigrao Brod 035.