Split u produžetku izgubio od Cibone

0

Košarkaši Splita u Zagrebu su u derbiju 4. kola HT Premijer lige za prvaka nakon produžetka izgubili od Cibone sa 78:86.

Split je stalno vodio, imao i 21 poen prednosti, Cibona je u regularnom dijelu samo dva puta izjednačila – 67:67 i 72:72. Ali u produžetku je Cibona imala više snage, Splitu je ovo bila 4. utakmica u 7 dana. Nije bilo ozlijeđenih Ukića, Vuke i Baje, Žganec je ispao zbog 5 osobnih, a Barič se ozlijedio kod 67:65. Perković je za Split dao 29 koševa, a Prkačin za Cibonu 21 uz čak 18 skokova.

Sjajno su Splićani otvorili utakmicu. Nakon 7 minuta igre vodili su 27:7. Prvu četvrtinu su zaključili najvećom prednošću, 34:14. Ubacili su u prvih 10 minuta 6 trica bez promašaja (Barič 3, Shorter, Perković i Kovačevič po jednu)! U drugoj je četvrtini Cibona prepolovila zaostatak na 45:34, ali su se Perković i Barič u završnih 20 sekundi pobrinuli da Split na poluvrijeme ode s +15 (49:34).

U trećoj četvrtini je Cibona došla na -8, a Split je u zadnjih 10 minuta ušao sa 62:52. Zakucao je Runjić za 64:56, no pri tom rezultatu nisu gostima ušle tri trice za +11. Umjesto toga, Cibona se vratila na 64:63. Perković je pogodio tricu za 67:63. Kod 67:65 se u pokušaju prodora ozlijedio Barič. Prkačin je izjednačio na 67:67. Perković je svojom petom tricom vratio prednost Splitu. Imali su gosti 72:69 i napad, ali je Prkačin zaustavio Kedžu, a na drugoj strani Gegić položio uz peti faul Žganeca. Shorter je promašio, ali i Mateo Drežnjak, pa je Split dobio napad za pobjedu. Perković je izgubio loptu pa je Ciboni ostalo 6 sekundi. I Gegić je izgubio loptu pa se ušlo u produžetak.

Cibona je prvi put povela 74:72, drugi put 75:74. Vildosa je povisio na 77:74, a Prkačin zakucao za 79:74. Trica za Drežnjaka za 82:74 potvrdila je pobjedu Cibone 48 sekundi prije kraja.