Srebrna Sandra: Prezadovoljna sam!

0

Prezadovoljna sam svojim posljednjim juniorskim nastupom, izjavila je za Radio Dalmaciju jedriličarka Mornara Sandra Lulić nakon srebrne medalje na Svjetskom prvenstvu u Aucklandu.

Sandra je, podsjetimo, nakon zlata na Europskom prvenstvu do 21 godine u Splitu osvojila srebro na ISAF Svjetskom prvenstvu za mladež u Aucklandu u klasi laser radial. Pobijedila je Urugvajka Dolores Moreira Fraschini s 38 kaznenih bodova, Sandra i brončana Talijanka Carolina Albano imale su po 45, a Mađarica Marija Erdi i Njemica Hannah Anderssohn po 50 kaznenih bodova.

Jako sam zadovoljna. Regatu sam dobro otvorila, prva tri dana vodila. Četvrtog dana su kola malo krenula nizbrdo, napravila sam 6. i 13. ulaz što me spustilo na četvrto mjesto. Zadnji dan je bio vrlo dramatičan i uzbudljiv. Bilo mi je vrlo teško osvojiti medalju jer nije bilo dovoljno samo pobijediti konkurenciju, nego i nadoknaditi bodovnu razliku. To mi je dobro pošlo za rukom, dobro sam odvozila i na kraju osvojila srebrnu medalju. Prezadovoljna sam s cijelom godinom i što sam završila svoju posljednju juniorsku godinu sa srebrnom medaljom. Dobar trening za ovo Svjetsko prvenstvo bio mi je nastup u Melbourneu među seniorkama na završnici Svjetskog kupa za olimpijske klase. Prva regata u 2017. bit će mi Svjetski kup u Miamiu, nastavit ću s nastupima na seriji Svjetskog kupa u seniorskoj kategoriji. Naravno, želja mi je da se uspijem kvalificirati za Olimpijske igre u Tokiju 2020. i da tamo napravim dobar rezultat, kazala je za Radio Dalmaciju Sandra Lulić, koja je prije tri tjedna proslavila 18. rođendan.

Regata se od početka otvorila dosta dobro. Poslije toga je malo išlo onako kako nismo baš željeli. Na kraju je ispalo jako dobro. Naravno, zadovoljni smo srebrnom medaljom na ovom Svjetskom prvenstvu. Ovo je dobar pokazatelj da smo na dobrom putu za nadolazeće Olimpijske igre 2020. i kvalifikacije za Tokio. Taktika za zadnji plov bila je otprilike onakva kako se sve i odvilo. Samo je trebalo i malo sreće jer nije sve ovisilo samo o Sandri, već i o njenim konkurenticama. Nije bilo dovoljno samo njih pobijediti, nego i stvoriti dovoljnu prednost i nadoknaditi bodovnu razliku da se dođe do medalje. S kolajnom oko vrata, povratak u Split bit će puno lakši, javio nam je s Novog Zelanda, gdje je prvi dan ljeta, Lovre Perhat, trener Sandre Lulić.

Na ISAF World Youth Sailing Championships u Aucklandu nastupila su još dva hrvatska predstavnika. Dominik Perković iz JK Labud zauzeo je 9. mjesto u laser radialu, a Luka Rožić iz JK Trogir 26. na dasci.