Super Bowl osvojili New England Patriots

0

New England Patriots osvojili su 53. Super Bowl pobjedom protiv Los Angeles Ramsa u Atlanti s 13-3.
Nagradu za najkorisnijeg igrača dobio je wide receiver Patriotsa Julien Edelman koji je uhvatio 10 lopti za 141 jard.
Patriotsima je to šesti Super Bowl čime su izjednačili rekord Indianapolis Coltsa. Svih 6 su osvojili trener hrvatskih korijena Bill Belichick i quarterback Tom Brady. Prvi trofej osvojili su prije 17 godina baš protiv Ramsa koji su do svog jedinog trofeja došli prije 19 godina baš u Atlanti.

Belichick (66) i Brady (41) su s ukupno 107 godina najstariji, a Sean McVay (33) i Jared Goff (24) s 57 godina najmlađi trener-quarterback dvojac u povijesti Super Bowla.

U utakmici s najmanje poena u povijesti Super Bowla Gostkowski je u 20. minuti donio vodstvo Patriotsima. Ramsi su izjednačili preko Zuerleina dvije minute prije kraja treće četvrtine. Jedini touchdown pistigao je Michel probijanjem 7 minuta prije kraja. Tkme je prethodio Bradyev pas koji je Gronkowski uhvatio metar od linije zgoditka. Gostkowski je minutu i 12 sekundi do kraja postavio konačan omjer.