Težak poraz Zadra u Beogradu

0

Košarkaši Zadra doživjeli su uvjerljiv poraz u 16. kolu ABA lige na gostovanju kod Crvene zvezde u beogradskom Pioniru, gdje je u četvrtak aktualni prvak ovog natjecanja svladao Zadrane s 83-57 (20-20, 15-15, 23-8, 25-14).

Zadarska momčad odigrala je vrlo dobro u prvom poluvremenu utakmice, u kojem su na početku druge četvrtine imali i prednost od šest koševa (26-20). Do kraja poluvremena domaća momčad je uspjela izjednačiti te su Zadrani na veliki odmor otišli s obećavajućih 35-35. No, u nastavku dvoboja uslijedio je potpuni raspad u igri Zadra.

Srpski predstavnik u Top 16 Eurolige u trećoj četvrtini je dopustio zadarskim košarkašima samo osam poena, a ukupno 22 u drugih 20 minuta, dok su sami ubacili 48 koševa te na kraju uvjerljivo stigli do svoje 12. pobjede u novoj sezoni regionalnog natjecanja. Tom pobjedom košarkaši Crvene zvezde zadržali su priključak s vodećim dvojcem, Cedevitom i Budućnosti, koji ima po 13 pobjeda, s tim da Podgoričani imaju utakmicu manje.
Zadrani su ostali na sedam pobjeda uz devet poraza te su trenutno na osmom mjestu ljestvice ABA lige. U 17. kolu Zadrani će u ponedjeljak, 28. prosinca, ugostiti Budućnost. (hina)