Tokio: Čilić u 2. kolu

0

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić ušao je u 2. kolo ATP 500 turnira u japanskoj prijestolnici pobjedom protiv Francuza Benoita Pairea sa 6:0, 4:6, 6:3.

Čilić, postavljen za 4. nositelja, protiv 26 mjesta slabije rangiranog (11-27) i 7 mjeseci mlađeg Pairea furiozno je otvorio meč i za 20 minuta dobio prvi set bez izgubljenog gema. Osvojio je 28, a njegov protivnik tek 12 poena. Čilić je u prvom gemu drugog seta spasio break-loptu, kod 3:3 je izvukao 15-40 i još jednu prednost, ali mu je Paire ipak oduzeo servis. Imao je Čilić odmah čak pet (nepovezanih) prilika za povratak u set, ali ih nije realizirao, kao ni dvije break-lopte u posljednjem gemu. U trećem je setu Čilić otišao s 2:2 na 5:2, spasivši pritom jednu break-loptu, i tako riješio meč nakon jednog sata i 51 minute igre. Bio im je to treći međusobni susret – Paire je slavio u četvrtfinalu indijskog Madrasa 2013. (6:4, 1:6, 7:5), a Čilić u polufinalu Marseillea u veljači ove godine (6:2, 6:7(3), 6:3).

Ivo Karlović postavljen je za 7. nositelja Rakuten Japan Opena. U utorak će oko 7 sati po srednjoeuropskom vremenu igrati protiv Argentinca Federica Delbonisa. Najava je to Davis Cup finala Hrvatska-Argentina od 25-27. studenog u Zagrebu. Karlović se nakon četiri godine vraća u hrvatsku reprezentaciju jer je upitan nastup operiranog Borne Ćorića, dok je Delbonis, iako trenutno najbolje rangirani argentinski tenisač (47.), s klupe odgledao pobjedu Argentine u Glasgowu nad Velikom Britanijom.