Tokio: I Karlović u četvrtfinalu!

0

Ivo Karlović pridružio se Marinu Čiliću u četvrtfinalu ATP 500 turnira Rakuten Japan Open. U svom je prepoznatljivom stilu svladao Srbina Janka Tipsarevića.

Karlović je slavio sa 7:6(9), 7:6(5) nakon jednog sata i 50 minuta igre. Ekspresno se, za manje od pola sata, došlo do tie-breaka prvog seta. Ivo je na servisu izgubio 5, a protiv servisa osvojio 6 poena. Tipsarević je načinio mini-break za 3:2, ali ga je urpopastio dvostrukom pogreškom. Karlović je poveo 6:4, propustio dvije set-lopte i dvostrukom pogreškom dao Tipsareviću priliku da zaključi set. Spasio je Ivo dvije set-lopte, protiv servisa kod 6:7 i na servisu kod 7:8, propustio još jednu kod 9:8, pa kod 9:9 načinio odlučujući mini-break.

Karlović je u drugom setu oduzeo Tipsareviću servis i poveo 3:1, ali je odmah ispustio prednost. Do kraja su obojica imali po jednu priliku – Tipsarević kod 4:3, a Karlović kod 5:5. U tie-breaku je Ivo poveo 5:3, nakratko ispustio prednost, pa kod 6:5, na servis Tipsarevića, iskoristio svoju prvu meč.loptu.

U petak će 4. nositelj Marin Čilić oko 6 sati ujutro po srednjoeuropskom vremenu igrati protiv argentinskog rekonvalescenta Juana Monacoa, a 7. nositelj Ivo Karlović oko 9 sati protiv 2. nositelja, Francuza Gaela Monfilsa.