U polufinalu HT Premijer lige igrat će Split i Zadar

0

Momčad Zadra upisala je pobjedu u drugom susretu četvrtfinala HT Premijer lige te je uz 64:70 slavila kod ekipe Zaboka.

Puno bolju partiju pružili su Zagorci u odnosu na duel iz Zadra. Poprilično skromna bila je prva četvrtina u kojoj su ‘škrti’ na poenima ostali i jedni i drugi pa je nakon početnih ispitivanja snaga rezultat iznosio 11:15 za goste iz ‘Donatova grada’. U nastavku gledamo dobar Zabok i indisponirani Zadar te se nakon dobreigre domaćina na veliki odmor odlazi s zasluženih 35:32 za momke koje s klupe vodi trener Jakša Vulić.

Zadar se probudio u nastavku, jako dobro su igrali veći dio treće dionice, i sukladno toj dobroj igri imali su i najveću prednost u dosadašnjem dijelu susreta pri rezultatu 41:50, a nije se do kraja tridesete minute susreta druge serije puno toga pormijenilo pa je na semaforu svijetlilo 45:53 ulaskom u zadnju dionicu. Zabok je ponovno potegnuo u zadnjih deset minuta, ali ipak prekasno da bi mogao naštetiti zalihi koševa koju su kroz zadnju dionicu složili Zadrani i tako je utakmica završila, a s njom i serija između Zadra i Zaboka.

Zadar je upisao pobjedu od 2:0 te će u polufinalu igrati protiv Splita koji je pobijedio Adria Oil Škrljevo 71:63.