Vaterpolisti Jadrana remizirali s Veronom

0

Nakon uvjerljivih pobjeda nad njemačkim Potsdamom i francuskim Montpellierom, vaterpolisti Jadrana u 3. kolu kvalifikacijskog turnira za LEN Eurokup odigrali su 11:11 (1:3,2:3,3:4,5:1) sa domaćinom Veronom.

Talijani su puno bolje otvorili susret i poveli su sa 5:2. U posljednju četvrtinu Jadran je ušao sa četiri gola zaostatka (6:10) i bez reprezentativca Ivana Krapića koji je zaradio crveni karton. Međutim,u nepune četiri minute momčad Ivana Asića golovima Marinić- Kragića, Australca Powera, Antonijevića i Viskovića stigla je do izjednačenja. Domaći su poveli 11:10, a onda je Marinić-Kragić minutu i tri sekunde do kraja postavio konačan rezultat.Splićani su na kraju mogli doći i do pobjede, ali u posljednjem napadu nisu realizirali igrača više. Jerko Marinić-Kragić predvodio je strijelce Jadrana sa tri pogotka.

Jadran je osigurao prolaz dalje,a danas (petak) u svom četvrtom susretu u Busto Arsiziu igra protiv mađarskog FTC-a iz Budimpešte. Sutrašnji protivnici su francuski Pays d’Aix i nizozemski Amersfoort.