Vatreni na Poljudu s Francuzima odigrali 1:1, Modriću posebna koreografija

0

U utakmici A razreda UEFA Lige nacija Hrvatska i Francuska odigrali su na Poljudu 1:1.

Prvo poluvrijeme završilo je bez golova, a Francuska je na Poljudu povela 1:0 u 52. minuti, golom Adriena Rabiota.

Andrej Kramarić donio je Hrvatskoj izjednačenje 1:1!!! Gol je dao iz jedanaesterca.

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić u dvoboju protiv Francuske u Ligi nacija 150. put je u karijeri odjenuo je dres Vatrenih. Tom prilikom navijači su priredili posebnu koregrafiju za njega na tribinama, a dobio je i dres sa brojem 150. Uoči izvođenja himni cijeli stadion u Splitu skandirao je Modrićevo ime.

Ti si naš kapetan, mi smo tvoja luka, pisalo je na tribinama. Modrić je za “A” selekciju debitirao 1. ožujka 2006. odličnim nastupom u prijateljskom dvoboju protiv Argentine u Baselu u kojemu su Vatreni slavili 3:2. Kapetansku traku reprezentacije ponio je u rujnu 2016., a na utakmici protiv Finske u listopadu 2017. postao je šesti igrač sa 100 nastupa za Vatrene.

Kruna Modrićeve karijere bilo je Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. u kojemu su Vatreni stigli do finala. Nakon osvojenog srebra, Modrić je proglašen najboljim igračem SP-a, a zbog svojih klupskih i reprezentativnih dostignuća 2018. je osvojio i nagrade za najboljeg u izboru Uefe i Fife, a izabran je i za najboljeg veznog igrača Lige prvaka.