Vrgorac-Split Tommy 2:2!

0

Vrgorac i Split Tommy odigrali su 2:2 u derbiju 3. kola Hrvatske malonogometne lige. Vodili su domaći 2:0 da bi Splićani u nastavku pokazali kvalitetu i došli do boda.

Vrgorac je poveo već u 2. minuti kada je Martinac poentirao nakon udarca iz kuta. Split Tommy je očekivano preuzeo inicijativu, ali nije uspio izjednačiti. Štoviše, Subotić je sredinom prvog poluvremena zabio svom bivšem klubu za 2:0. Na krilima navijača izdržala je domaća obrana sve do završnice prvog poluvremena kada je Suton smanjio na 2:1. Konačan omjer postavio je Novak sredinom drugog poluvremena. Do potpunog preokreta gosti ipak nisu uspjeli doći. Vrgorac je tako nakon trijumfa u Makarskoj iznenadio i prvog favorita prvenstva.

Prije utakmice bismo prihvatili bod protiv velikog favorita, momčadi pune reprezenativaca. To je na kraju i najrealniji ishod, ali ostaje žal što nismo sačuvali vodstvo do kraja. Znali smo da će Split kažnjavati naše pogreške, a upravo smo iz dvije individualne greške primili golove. Zadovoljan sam i pristupom igrača i, na kraju, zasluženom podjelom bodova. Krenuli smo žestoko kao protiv svakoga doma, izašli u početnim minutama u visoki presing i brzo poveli. Split Tommy je nakon toga očekivano imao dominaciju, posjed, pripremali smo se na to cijeli tjedan. Poveli smo i 2:0, bilo je pomalo nestvarno, ali nažalost nismo izdržali do kraja. Kvaliteta je na strani Splita, a mi nismo bili dovoljno fizički spremni. Na tome ćemo raditi, bit ćemo bolji kako se prvenstvo bude primicalo kraju. Nikome neće biti lako protiv nas, rekao je za Radio Dalmaciju trener Vrgorca Arben Ademi.