West Ham preokrenuo protiv Bournemoutha

0

West Ham našeg trenera Slavena Bilića u utakmici 21. kola engleskog nogometnog prvenstva svladao je s u gostima s 3:1 Bournemouth i tako upisao treću pobjedu zaredom.

Zadnji ligaški poraz West Hama dogodio se krajem studenog protiv Tottenhama, a nakon toga momčad je ostvarila pet remija i tri pobjede. “Čekičari” su protiv Bournemoutha odigrali loše prvo, ali zato sjajno drugo poluvrijeme. Domaći su poveli preko Harryja Artera u 17. minuti samo da bi u 67. minuti Dimitri Payet sjajnim slobodnjakom s 20-tak metara gostima donio poravnanje. Francuz je sedam minuta kasnije asistirao Enneru Valenciji za vodstvo, a trijumf je potvrdio je Valencija još jednim golom iz slobodnjaka u 84. minuti. Nikica Jelavić je u igru ušao već u 15. minuti nakon što se ozlijedio Andrew Carroll.

Fantatisičnu nogometnu predstavu na St James Parku pružili su Newcastle i Manchester United. Završilo je 3:3, a United je vodio 2-0 i 3-2, no domaćin je uspio izboriti remi golom Paula Dummetta u sudačkoj nadoknadi. Dva gola za goste postigao je Wayne Rooney. Aston Villa je dobila Crystal Palace s 1:0 pogotkom Joleona Lescotta u 58. minuti. To je tek druga pobjeda Aston Ville ove sezone.

Veliki derbi između Liverpoola i Arsenala igra se večeras u 20.45 sati uz izravan prijenos na SK1. Na ljestvici vodi Arsenal sa 42 boda, Leicester City na drugom mjestu ima dva boda manje, a treći je Manchester City sa 39 bodova. Tottenham je četvrti sa 36 bodova, a West Ham se probio na petu poziciju s 35 bodova.