Zadar izgubio od Crvene zvezde

0

Košarkaši beogradske Crvene zvezde nadigrali su Zadar u dvorani Krešimir Ćosić s 88:76 (19:23, 23:22, 29:9, 17:22) u 9. kolu ABA lige.

Početnih 0:2 bilo je jedino vodstvo gostiju, a 15:15 nakon 7 minuta igre jedino izjednačenje u prvoj četvrtini. Zadar je odgovorio sa 6 poena u nizu, a tricom Špralje na startu druge četvrtine poveo i 26:19. Novo izjednačenje dogodilo se kao u tenisu, nakon 15:15 – 30:30, tricom Dangubića u 14. minuti dvoboja. Gosti su izjednačili i na 32:32, a potom i poveli 34:37. Zadar se vratio tricom Bašića za 38:38. Antić je skrivio tehničku nakon izgubljene lopte pa je Knowles pogodio bacanje, a Krajina šut za 41:38. Bilo je i 45:40, na veliki odmor Zadar je otišao s tri poena prednosti.

Gosti su smanjili na 45:44, Bostic je odgovorio tricom nakon čega dvije minute nije bilo novih poena. Božić je pogodio drugo bacanje za 49:44, a Crvena zvezda serijom 15:0 prelomila susret u svoju korist. Punih pet minuta Zadar je bio bez ubačaja iz igre, a Rochestie je do kraja treće četvrtine pogodio dvije trice za 52:68. U zadnju četvrtinu gosti su ušli sa 17 poena prednosti i mirno priveli susret kraju. Zadar je otklizao sve do minus 21 (54:75), Cibona je dakle od 24. do 33. minute napravila seriju 5:31! Zadar je s 10:0 prepolovio zaostatak, 6 minuta prije kraja prišao na 64:75, dvije minute kasnije i na 70:78, ali nije dobio šansu za povratak u utakmicu.

Knowles je dao 17, Bostic 14, Brzoja 12, a Špralja 10 poena za Zadar, a Bjelica je s 20 poena predvodio goste. Crvena zvezda je ključnu prevagu ostvarila u skoku, kako defanzivnom (25-17), tako i napadačkom (11-4). Kad se tome doda da je Zadar pogodio tek 7 od 29, a Crvena zvezda 12 od 26 pokušaja za tri poena, ishod je logičan.

Zadar tako ostaje na tri pobjede uz 6 poraza. Isti omjer imaju Mega Bemax i Cibona, slabiji je tek skopski MZT s omjerom 2-7. Crvena zvezda s omjerom 7-2 drži drugo mjesto, iza podgoričke Budućnosti (8-1), a ispred Cedevite (6-3), FMP-a (5-4) i Partizana (5-4).