Zadar izgubio od FMP-a

0

Zadar je u 5. kolu ABA lige pretrpio i četvrti poraz. Iako je 34 minute bio u egalu, u Beogradu je izgubio od FMP-a  sa 76:91 (12:18, 31:23, 20:17, 13:33).

Domaćin je okrenuo 4:8 na 13:8, imao dva puta i 8 poena prednosti (18:10, 20:12), a Zadar se s 26:20 vratio na 28:28 i sredinom druge četvrtine poveo 37:34. Sljedećih desetak minuta momčadi su se smjenjivale u vodstvu, da bi Zadar u završnici treće četvrtine serijom 10:0 došao do svoje najveće prednosti, 63:57. Brzo je FMP opet izjednačio, 9 minuta do kraja bilo je 63:63. Šest i pol minuta prije kraja Zadar je posljednji put poveo, 67:66. FMP je odgovorio serijom 9:0 u dvije i pol minute i treći put došao do plus 8 (75:67). Dvije minute do kraja Nenadić je položio uz dodatno bacanje za 82:72 i za Zadar više nije bilo nade. FMP je na kraju stigao i do 15 poena razlike.

Najefikasniji u redovima Zadra bili su Amerikanci Joshua Bostic s 21 i Preston Knowles s 13 poena. Domaćini su nadskakali Zadrane (49:30) uz čak 19 napadačkih skokova naspram Zadrovih 10. Čović i Radanov su dali po 15, Simanić 14, Nenadić 13, a Ojo 11 poena.

Zadar je jedina momčad sa samo jednom pobjedom, a u 6. kolu će to pokušati promijeniti na gostovanju kod Mornara u Baru. FMP-u je ovo bila treća pobjeda.