Zadar nadigrao Petrol Olimpiju

0

Zadar je u 11. kolu ABA lige ostvario petu pobjedu. Momčad Aramisa Naglića u dvorani Krešimir Ćosić nadigrala je ljubljansku Petrol Olimpiju s 97:77 (29:20, 22:10, 18:23, 28:24).

Zadar je napadački gotovo savršeno odigrao prvu, a obrambeno drugu četvrtinu, pa se u drugom poluvremenu zadatak domaćih košarkaša sveo na održavanje uvjerljive prednosti.

Zadar je imao šest igrača s dvoznamenkastim brojem koševa. Ive Ivanov je ubacio 17, po 14 su dali Luka Božić uz 12 skokova, Joshua Bostic uz 7 asistencija i Kristijan Krajina koji je pogodio svih sedam šuteva. Po 11 poena upisali su Lovre Bašić i Preston Knowles.

Čestitam momcima na prikazanoj igri i prije svega altruizmu kojeg pokazujemo iz utakmice u utakmicu. To je ono što me najviše veseli. Imali smo šest dvoznamenkastih igrača, a to puno znači. Egoizam je na minimalnoj razini, igramo kao momčad, a posljedica toga je i ovaj je rezultat. Prvo je poluvrijeme bilo na zaista visokoj razini. Zadovoljni smo, trebamo proslaviti pobjedu, ali već u nedjelju igramo protiv Hermes Analitice, izjavio je nakon utakmice trener Zadra Aramis Naglić.