Zadar opet izgubio

0

Zadar je u 17. kolu ABA lige pretrpio 10. poraz i peti zaredom. U dvorani Krešimir Ćosić bolja je bila podgorička Budućnost sa 65:52 (16:12, 13:12, 17:16, 19:12), što je i najveća razlika na utakmici.

Trica Ante Delaša za 3:2 donijela je prvo vodstvo Zadra. 15 minuta kasnije, Marinković izjednačava na 18:18, a Lovre Bašić uskoro pogađa tricu za 21:20. Minutu do poluvremena i Cosey pogađa tricu, Zadar vodi 24:23. Inače je cijelo vrijeme Budućnost vodila, u trećoj četvrtini i s 11 poena razlike, 34:45. Zadar nije odustao, serijom 14:4 sveo je zaostatak na samo 1 poen, 48:49, nakon čega su uslijedile dvije izgubljene lopte (Bašić i Marko Ramljak), te promašena trica Delaša. To su gosti iskoristili i odgovorili s 10 poena zaredom za 48:59. Na kraju su došli i do maksimalnih 13 poena razlike.

Kod Zadra je tek Kraljević s 12 poena i 8 skokova bio na potrebnom nivou kako bi se svladala jaka podgorička momčad. Budućnost je predvodio Dragičević s 22 koša, Marić je dodao 13 uz 8 skokova.

Zadar u 18. kolu u subotu gostuje kod Mega Leksa u Sremskoj Mitrovici.