Zadar pobijedio Mega Bemax

0

Zadar je u pretposljednjem, 21. kolu ABA lige ostvario desetu pobjedu. Preokretom u posljednjoj četvrtini, Zadar je svladao Mega Bemax s 95:91 (19:21, 31:22, 19:30, 26:18) i kolo prije kraja ostao sam na 6. mjestu.

Gosti su bolje otvorili utakmicu (5:0, 15:7), a Lovre Bašić je tricom otvorio drugu četvrtinu za prvo vodstvo Zadra koji je s 36:36 otišao na 50:40. Prednost se brzo istopila, sredinom treće četvrtine Mega Bemax preuzima vodstvo i 8 i pol minuta prije kraja ima svoju najveću prednost, 79:69. Zadar je u sljedećih 6 minuta postigao 18 poena ne primivši nijedan. Nakon promašenih slobodnih bacanja Kraljevića, Čarapić je na ulazu u posljednju minutu smanjio na 87:85, ali je Ivanov pogodio ključni šut, a Bašić s crte slobodnih bacanja potvrdio pobjedu Zadra.

Knowles je ubacio 19 (uz 13 skokova!), Bašić (uz 5 asistencija) i Krajina po 17, a Ivanov 16 poena. Za goste je Sinovec dao 18, a Aranitović 17 poena.

Znali smo što nas čeka. Mega je mlada momčad koja puno trči i dosta skače u napadu. Malo lošije smo ušli u utakmicu, ali uspjeli smo to u drugoj četvrtini okrenuti i na poluvremenu voditi sa 7 razlike. Nismo utakmicu mirno priveli kraju, do zadnje minute se nije znao pobjednik. Utakmica ni nama ni Megi nije ništa značila, ali smo i jedni i drugi željeli pobijediti. Trener nam je govorio da bi bilo lijepo da zadnju domaću utakmicu u ABA ligi dobijemo, na kraju smo to i ostvarili, izjavio je Ive Ivanov.

Teška utakmica, kako smo i očekivali. Možda smo u glavama već vani ABA lige i prebačeni na domaći kolosijek, što se u nekim segmentima osjetilo. Bili smo premekani za moj pojam, utakmica je bila na previše poena, ali iščupali smo je odličnom serijom. Kad je voda došla do grla, upalili smo sve motore, počeli igrati puno kvalitetniju obranu i riješili utakmicu. Mogli smo je riješiti i ranije i lakše, promašili smo dosta zicera i napravili neke nepotrebne brzopletosti u napadu. Ali drago mi je da je tu ta deseta pobjeda i da se na pravi način opraštamo od ABA lige na domaćem parketu, rekao je trener Zadra Aramis Naglić.

Zadar će u posljednjem kolu u nedjelju u Ljubljani igrati s Olimpijom koja ima jednu pobjedu manje.