Zadar pobijedio Split na Gripama

0

U dvoboju 26. kola AdmiralBet ABA lige Split je na Gripama, u odličnoj atmosferi i dobro ispunjenim tribinama, poražen od Zadra s 80:92 (18:17, 23:20, 17:23, 22:32).

“Žuti” su imali plus deset i napad minutu prije kraja prvog dijela, vodili s 41:31, ali Zadar je uspio smanjiti na 37:41. Zanimljivo, u posljednje dvije sekunde druge četvrtine Splitu su dosuđene dvije osobne pogreške. U nastavku je Zadar zaigrao bolje, izašao iz nervoze, otvorio se šut i došao do pobjede kojom je osigurao ostanak u ABA ligi. Maj Kovačević s 24 poena bio je prvi strijelac Splita, zabio je 8 trica iz 11 pokušaja, Shannon Shorter bio je na pragu “triple-doublea” (15 poena, 14 skokova, 9 asistencija), ali to nije bilo dovoljno za pobjedu Splita.

Zaslužena pobjeda Zadra, tri puta su nas pobijedili u kratkom vremenu što znači da su bolja ekipa u ovom trenutku. Prelagano smo ispustili prednost iz prvog dijela, poslije toga je sve otišlo na Zadrovu stranu. Deset promašenih slobodnih bacanja kazuje o našoj koncentraciji. U ime stožera zahvalio bi se Nejcu Bariču, puno će nam nedostajati, to će se tek vidjeti. Bio je neopravdano kritiziran i radio je puno dobrih stvari, rekao je Splitov trener Srđan Subotić.

U redovima Zadra bilo je više raspoloženih pojedinaca, Justin Carter bio je prvi strijelac s 15 poena, a koliko im je bila važna pobjeda svjedoči da su se, sasvim nepotrebno, verbalno s publikom obračunavali Martin Junaković i Antonio Jordano.

Čestitam momcima na odličnoj igri u drugom poluvremenu. Osjetila se na početku nervoza zbog važnosti utakmice. S ovom pobjedom smo riješili status u ABA ligi. Imali smo baš dosta dobrih pojedinaca, igrali smo o u odličnoj atmosferi na Gripama, rekao je Zadrov trener Srđan Helbich.