Zadar poražen od Darussafake, slijedi Budućnost

0

U prvoj utakmici trećeg izdanja Zadar Dogus Basketball Tournamenta Darussafaka je nadigrala Zadar s 88:69.

Nakon izjednačene prve četvrtine turska momčad je utakmicu riješila u drugom periodu igre kojeg je dobila s čak 33:10. U završnoj četvrtini, koju je dobio 19-9, Zadar je uspio ublažiti poraz. Kod domaćih Mislav Brzoja je postigao 15, Lovro Mazalin 14, a Igor Marić 13 koševa. Povremeni francuski reprezentativac Adrien Moerman s 23 poena je predvodio goste.

Zadar večeras (petak) u 20 sati igra protiv prvaka Crne Gore Budućnosti, dok se u 17.30 sati sastaju Cedevita i Lokomotiv Kuban.

“Moramo biti svjesni činjenice da smo igrali protiv jedne vrlo kvalitetne ekipe. Počeli smo dobro, s s velikom željom za dokazivanjem. Kasnije je naša svježina pala, Darussafaka je pojačala intenzitet u obrani i to im je donijelo veliku prednost koju su do kraja rutinski čuvali. Zadovoljan sam reakcijom većine igrača, pogotovo mlađih koji su pokazali da ćemo na njih moći ozbiljno računati u novoj sezoni. Budućnost? Igrali smo s njima već jednu utakmicu na turniru u Baru, nadam se da ćemo se s njima nositi puno bolje nego li u toj utakmici. Trebamo igrati svoju igru i vidjet ćemo koliko ćemo uspjeti od toga ostvariti. Drago mi je da je publika prepoznala našu borbenost i u tom smjeru moramo nastaviti”, izjavio je nakon utakmice trener Zadra Ante Matulović.

“Bila je to dobra pripremna utakmica koja će nam zasigurno koristiti. Zadar je otvorio utakmicu poletno u napadu i ostavili su na mene dobar dojam, dok su imali svježine. Čestitam kolegi Matuloviću na entuzijazmu njegove momčadi i drago mi je da smo odigrali utakmicu sa Zadrom”, kazao je David Blatt, trener euroligaša Darussafake.