Zadar potopljen u trećoj četvrtini

0

Zadar je i drugi put ove sezone izgubio od Partizana. Nakon 97:104 sredinom listopada u 4. kolu u Zadru, u Beogradu je u 15. kolu ABA lige košarkaša bilo 87:95 (18:20, 23:18, 22:39, 24:18).

Zadar je sjajno parirao Partizanu u prve dvije četvrtine i na veliki odmor otišao s prednošću 41:38. Partizan je u trećoj četvrtini zabio čak osam trica i osam minuta prije kraja utakmice poveo 85:63. Zadar je odgovorio serijom 22:6 i dvije minute do kraja smanjio zaostatak na 91:85. Pola minute kasnije Knowlesu je iscurila dvica koja je mogla sasvim zakomplicirati utakmicu. S druge strane je suđen faul Vukoviću, potom su Zadrani dobili i tehničku grešku, pa je Partizan ipak slavio. Obje momčadi sad imaju po 7 pobjeda i 8 poraza.

Joshua Bostic dao je 27 koševa, od čega čak 17 u trećoj četvrtini, Brzoja 14, a Krajina, Špralja i Knowles po 10. Kod Partizana su najefikasniji bili Goss s 22 i Veličković s 18 poena.