Zadar prosuo +12 u Zagrebu, Cibona korak bliže ostanku u ABA ligi

0

Košarkaši Cibone svladali su Zadar sa 77:75 (17:23, 16:13, 20:29, 24:10) u 25. kolu ABA lige. U srijedu će se isti rivali opet sresti u Zadru u zaostaloj utakmici 12. kola.

Od 4:3 do 74:72 za Cibonu Zadar je vodio, u nekoliko navrata i dvoznamenkastom razlikom. Nakon tri četvrtine bilo je 65:53 za goste. Ali prvih 8 minuta četvrte četvrtine Cibona je dobila s 21:7. Palokaj je pogodio tricu za vodstvo Zadra 75:74. Uslijedio je po jedan neiskorišteni napad da bi Prkačin zakucao nakon promašaja Drežnjaka za 76:74. Bilo je to 28 sekundi prije kraja. Zadar je imao napad za pobjedu, ali Mavra nije pogodio tricu. S druge je strane Drežnjak pogodio prvo, a namjerno promašio drugo slobodno bacanje kako bi iscurilo vrijeme.

Cibona, Zadar i Split imaju po 8 pobjeda, a Krka i Borac po 7. Najslabija od ovih 5 momčadi igrat će kvalifikacije za ostanak u ABA ligi. Split još ima igrati s Krkom u Novom Mestu, protiv Borca na Gripama i s Partizanom u Beogradu. Cibona ima Zadar u gostima, Cedevita Olimpiju kod kuće i Borac u Čačku. Zadar ima Cibonu i Crvenu zvezdu kod kuće. Krka ima Budućnost, Split i Crvenu zvezdu kod kuće te FMP u Beogradu. U najtežoj je situaciji Borac kojem su preostale samo dvije utakmice, sa Splitom u gostima i Cibonom u Čačku.