Zadar razbio Split

0

U 11. kolu košarkaške Lige za prvaka Zadar je na svom parketu s 90:49 nadigrao Split i tako ostvario vrlo bitnu pobjedu u borbi za doigravanje.

Na poluvremenu je domaćin vodio 44:18, uz valorizaciju igrača 68 dok je kod Splita valorizacija iznosila 1. To dovoljno govori u kakvom su stanju bili gosti koji ni u nastavku nisu pružili puno bolju predstavu. Za tri poena su loše šutirali i jedni i drugi ali je ključna prevaga ostvarena pod košem. Marinković, Barać i Kraljević su se poigravali s centrima iz Splita.

“Držali smo se plana, istina imali smo problema s vanjskim šutom ,ali smo domonirali pod košem. Nismo im dozvolili da se razigraju, držali smo konce u svojim rukama. Gosti nisu mogli izdraži naš ritam, bili smo agresivni i postigli dosta laganih koševa. Drago mi je da smo i u trećoj četvrtini krenuli maksimalno angažirano kao da je rezultat izjednačen”, izjavio je nakon utakmice trener Zadra Ante Nazor.

Split u subotu na Gripama dočekuje GKK Šibenik dok je Zadar gost Cedevite koja je doživjela prvi prvenstveni poraz. Od branitelja naslova bolja je bila Cibona s 81:76. U 11. kolu pobjede su ostvarili i Kvarner na Baldekinu protiv Šibenika te Zagreb na gostovanju kod Gorice.