Zadar slavio na Gripama, Kedžo u posljednjoj sekundi promašio koš

0

U posljednjoj sekundi kapetan Splita i najbolji igrač Mateo Kedžo (18 poena) u svom karakterističnom stilu uzeo je šut, ali lopta nije prošla kroz obruč, Zadar je slavio na Gripama. Na semaforu je ostalo 76:75 (10:22, 27:22, 25:10, 21:14) za Zadar u 6. kolu HT Premijer lige.

Bila je to utakmica u kojoj je Split odlično ušao u utakmicu, na poluvremenu vodio s 44:37, pa Zadar u trećoj četvrtini otišao u prednost, “Žuti” se vratili da bi na kraju sve stalo u taj Kedžin šut. Bio je to pravi dalmatinski derbi, s odličnom publikom, doslovno praznik košarke.

Mislim da smo bili svjedoci jedne prave fešte začinjene sa sjajnom podrškom s obje strane. Nama ostaje žal za zadnje dvije minute prvog poluvremena, znali smo da će se Zadar prestrojiti. Mislim da nas je umor i neke stvari u obrani na kraju koštao. Apostrofirali smo ulazak u treću četvrtinu, to je bio ključ. Da me netko pitao prije utakmice da se odlučuje utakmica u posljednjem napadu i da Kedžo ima taj šut objeručke bi to prihvatio. Zadar je ABA ligaška ekipa koja je podigla nivo igre, rekao je Splitov trener Vladimir Anzulović.

Zadrov trener Ante Nazor bio je nezadovoljan kako je izgledanja njegova momčad u prve dvije četvrtine.
Izgleda da mi nismo došli na utakmicu. Bio sam u stanju prevrnuti svlačionicu. Mislili smo da će pobjeda doći sama od sebe. Početkom treće četvrtine vidjeli smo da je vrag odnio šalu. Tako smo trebali od početka igrati. Utakmica je na koncu došla u sferu kocke, kao i protiv Mege. Čestitao bi Splitu na jako dobroj utakmici. Ovo je bila prava dalmatinska fešta košarke nakon dugo godina, kazao je Nazor.

Mate Kalajžić utakmicu je završio s 9 poena i 6 asistencija. Čestitam Zadru na pobjedi. Loše smo otvorili poluvrijeme, trebali smo iskoristiti vodstvo. Kada su oni otišli na dvanaest razlike to je bilo previše, ali nekako smo se, na krilima odlične publike vratili, no iscurila je ta Kedžina lopta, rekao je Kalajžić.

U ime Zadrove svlačionice dalmatinski derbi komentirao je Lovre Bašić. Čestitam Splitu na borbenoj utakmici. Nije bilo lako. U prvi dio smo ušli mekano, to se vidjelo. Na poluvremenu smo shvatili da se trebamo skupiti i to smo napravili, kaže Bašić.