Zadar svladao Cibonu za ostanak u ABA ligi

0

Zadar je u dvorani Krešimir Ćosić svladao Cibonu s 97:92 (24:21, 33:20, 13:21, 27:30) u zaostaloj utakmici 12. kola ABA lige. Zadrani su tako uzvratili Ciboni za subotnji poraz u Zagrebu (75:77) i praktički osigurali ostanak.

Sjajno su Zadrani odigrali drugu četvrtinu pa su na veliki odmor otišli sa 16 poena prednosti (57:41). Cibona je u trećoj četvrtini prepolovila zaostatak, a pet i pol minuta prije kraja tricom Prkačina i povela 76:75. Imali su gosti i +4 (81:77) da bi Mavra s tri trice i dva slobodna bacanja donio Zadru +4 (91:87). Prkačin je na ulazu u zadnju minutu pogodio tricu za 91:90, Mavra je pogodio za 93:90, a Drežnjak promašio tricu za izjednačenje. Carter i Justice su s po 2 slobodna bacanja potvrdili pobjedu Zadra, a Prkačin u međuvremenu zakucao.

Spektakularnu utakmicu odigrali su Dominik Mavra za Zadar (33 poena, trice 6/7, 5 skokova, 5 asistencija) i Roko Prkačin za Cibonu (38 poena, trice 6/8, 10 skokova).

Zadar ima 9 pobjeda, Split i Cibona po 8, a Krka i Borac po 7. Najslabija momčad će u doigravanje za ostanak. Zadar će još dočekati Crvenu zvezdu, Split ima Krku i Partizan u gostima te Borac kod kuće, Cibona Cedevita Olimpiju u Zagrebu i Borac u Čačku, Krka Split i Crvenu zvezdu u Novom Mestu te FMP u Beogradu, a Borac će još igrati sa Splitom na Gripama i Cibonom u Čačku.