Zadar svladao Sutjesku

0

U utakmici punoj preokreta, Zadar je u dvorani Krešimir Ćosić svladao Sutjesku s 85:83 u posljednjem, 26. kolu košarkaške ABA lige.

Gosti su tražili pobjedu kako bi izbjegli pretposljednje mjesto dok je Zadar odavno riješio brige oko ostanka u ABA ligi. Zadar je poveo 15:11, da bi gosti napravili seriju 11:1 za 16:22. Sredinom druge četvrtine imala je Sutjeska 24:35, ali se Zadar s 10:1 vratio na 37:38, a treću četvrtinu otvorio s 11:0 za 52:43. Imao je Zadar na kraju 3. četvrtine svoju najveću prednost, također 11 razlike, 66:55.No gosti iz Nikšića su u posljednjoj dionici napravili seriju 4:15 za 72:73. Još je dva puta Sutjeska vodila poenom razlike (79:80. 81:82), ali je Zadar slobodnim bacanjima Lovre Bašića i Ante Delaša stigao do pobjede. S druge je strane Šalić sa zvukom sirene promašio zicer sa produžetak. Najefikasniji kod Zadra bili su Cosey s 18 i Delaš s 15 poena, Sutjesku je sa 17 poena predvodio Vranješ.

Bila je ovo jako neobična utakmica. Ne sjećam se kada smo zadnji put na domaćem terenu primili 43 koša na poluvremenu. Bili smo indisponirani u obrani, a pojedinci su izgledali kao da su popili šaku tableta za spavanje. Naša publika nije zaslužila takvu igru i bilo nam je jasno da u drugom poluvremenu moramo biti znatno odlučniji. Drago mi je da smo ABA ligu zaključili pobjedom i sad smo na visokom šestom mjestu što je iskorak za našu momčad. Drago mi je i da smo pobjedom izbjegli kuloarske priče, pokazali smo europski način razmišljanja i napravili iskorak od “balkanskog” mentaliteta, rekao je trener Zadra Ante Nazor.

Još su igrali: Budućnost-Cibona 78:68, Crvena zvezda-Krka 77:67, Mega Leks-Metalac 77:64, Tajfun Šentjur-Igokea 76:81 i Union Olimpija-Partizan nakon čak četiri produžetka 118:115.

Poredak: Budućnost 23-3, Crvena zvezda 20-6, Cedevita 19-7, Mega Leks 17-9, Partizan 12-14, Zadar 12-14, Cibona 11-15, Olimpija 11-15, Igokea 11-15, MZT 10-16, Metalac 10-16, Krka 10-16, Sutjeska 9-17, Tajfun 7-19.

Polufinale će do dvije pobjede igrati Budućnost-Mega Leks i Crvena zvezda-Cedevita. Prve utakmice su na rasporedu za tjedan dana. Finale ABA lige igrat će se na tri pobjede.