Zadar i treći put bolji od Cibone

0

Zadar je slavio i u trećem derbiju s Cibonom ove sezone. U 19. kolu ABA lige u dvorani Krešimir Ćosić Zadar je pobijedio sa 79:73 (28:19, 19:16. 19:15, 12:23) uz 19 poena Knowlesa, 18 Ivanova i 14 Brzoje. Za Cibonu je Žorić dao 20, uz 12 skokova.

U 5. minuti bilo je 11:15, a Zadar je s 9 poena u nizu preuzeo vodstvo i polako dizao prednost sve do 68:50 na devet i pol minuta do kraja. Serijom 15:2 Cibona se približila na 70:65, a do kraja je još bilo 4 minute i 40 sekundi. Došli su gosti i na 75:70, imali i loptu na ulazu u zadnje dvije minute, ali je Bilinovac promašio tricu. Tomas je pola minute prije kraja pogodio tricu za 77:73 (tek treću tricu Cibone iz 28 pokušaja!), a s druge strane je Knowles s crte slobodnih bacanja postavio konačan omjer.

Čestitam Zadru na zasluženoj pobjedi. Od početka do kraja su kontrolirali utakmicu. Mi nismo bili pravi. Podsjetila me utakmica na pobjedu Zadra protiv Cibone iz 2015. kad sam bio na klupi Zadra i iskreno sam se bojao težeg poraza. Ipak, moji su momci na kraju pokazali karakter i energiju kakvu su trebali nametnuti od početka utakmice. Košarka se igra od početka do kraja, to je jedino pravilo. Moramo izvući pouku iz ove utakmice i tako pristupiti svakoj sljedećoj. Nismo imali odgovor na Knowlesa i Ivanova, dozvolili smo Zadru lagane poene i na to moramo obratiti pažnju u sljedećim susretima s tim protivnikom. Ne bih govorio da će to biti već sljedeći tjedan u Kupu jer prvo moramo pobijediti Škrljevo što neće biti nimalo lako, rekao je trener Cibone Ante Nazor.

Svaka utakmica s Cibonom nosi svoje emocije, pa tako i ova. S njima se uvijek igra na pobjedu i drago mi je da smo je izvukli. Ponekad nije lako braniti kad imaš 12-15 razlike, prerano se čeka kraj utakmice i onda stanemo s napadačkim kretanjima. Sve se svodi na jednostavni pick and roll i postiranje i kad to ne prolazi, a tako se ne može igrati u dužem razdoblju, događaju se ovakve stvari. Razgovarali smo o tome i vjerujem da nam to u budućnosti neće biti problem. Ova utakmica je za nama, drago mi je da smo je dobili zbog onoga što nas čeka. Svaka utakmica je važna, ne treba je dijeliti na to je li za plasman na Final Four ili tek 9. pobjeda ove sezone u ABA ligi. Veselimo se završnom turniru Kupa, nadam se da ćemo preko Sonik Puntamike i Cibone doći do finala, ali prvo nas u četvrtak čeka Zabok u prvenstvu, nema opuštanja, izjavio je trener Zadra Aramis Naglić.

Zadar s 9 pobjeda dijeli 6. mjesto s FMP-om, a Cibona sa 6 pobjeda dijeli 10. mjesto s Mega Bemaxom.