Zadar u završnici slomio Cibonu

0

Zadar je pobijedio Cibonu sa 76:66 (20:19, 22:21, 8:13, 26:13) u derbiju 8. kola Premijer lige košarkaša odigranom u dvorani Krešimir Ćosić koji je odlučen u završnih 5 minuta.

U prvoj četvrtini prednost je selila s jedne na drugu stranu, tek je Zadar u 5. minuti tricom Bašića imao 11:7., a u 9. košem Krajine uz dodatno slobodno bacanje 16:12. Dvije minute do kraja druge četvrtine Ivanov je pogodio za novu najveću prednost, 38:33, a Brzoja minutu kasnije za 40:35.

Nastavak je Cibona bolje otvorila i sa 6 poena u nizu okrenula na 42:46. Dvije i pol minute na semaforu je svijetlilo 44:48 da bi Cleveland zabio tricu za 46:51. Rozić je gostima donio 48:53. Cibona je još imala 52:56, a nakon trice Tomasa za 61:61 pet i pol minuta prije kraja i promašaja Žorića u sljedećem napadu gostiju, Zadar je sa 6 poena zaredom došao do kapitalnih 67:61. Bilo je to tri i pol minute prije kraja.

Rozić je pogodio samo drugo bacanje, a Brzoja ubacio za novu najveću prednost, 70:62. Bašić je ukrao loptu Uljareviću, minutu i pol prije kraja Božić promašio tricu, a Žorić asistirao Bilinovcu koji je zakucao za 70:64. Naglić je pozvao minutu odmora, Uljarević napravio brzi faul na Bašiću, koji je pogodio oba bacanja za 72:64. Bošnjak i Bilinovac promašili su trice, u međuvremenu Božić izgubio loptu, a Bašić s crte bacanja digao na 74:64. Bilinovac je dao brzu dvicu, Ivanov pogodio oba bacanja, Bošnjak promašio još jednu tricu i priči je bio kraj.

Prvo ime Zadra bio je Kristijan Krajina koji je ubacio 21 poen uz 8 skokova. Ivanov je dodao 14 poena uz 7 skokova, a Bašić 12 poena. Kod Cibone je najbolji bio Žorić sa 16 poena i 10 skokova, a Tomas je upisao 12 poena.

Zadar je tako ostvario šestu pobjedu uz samo jedan poraz, dok je Cibona na omjeru 4-3. Ante Nazor, koji je nedavno preuzeo Cibonu od Slobodana Subotića, nije uspio slaviti u Zadru gdje je također uspješno radio. Bez poraza su na vrhu Cedevita i Šibenik.