Započelo NBA doigravanje

0

Svi ljubitelji košarke došli su na svoje. Započelo je NBA doigravanje,a branitelj naslova Cleveland imao je velikih problema u prvoj utakmici protiv Indiane.

Pacersi su imali napad za pobjedu ali šut C.J. Milesa sa zvukom sirene nije prošao kroz obruč. Cavaliersi su se mučili cijelu utakmicu, a do pobjede od 109:108 predvodio ih je LeBron James sa 32 koša, 13 asistencija, šest skokova i tri osvojene lopte. Kyrie Irving je postigao 23 koša uz šest asistencija. Kod Indiane Paul George je nio najefikasniji s 29 koševa, sedam asistencija i pet skokova.

U četvrfinalu Istočne konferencije Milwaukee je u gostima sa 97:83 iznenadio Toronto. Bucksi su odigrali sjajno drugo poluvrijeme, pogotovo zadnju četvrtinu u kojoj su primili samo 13 koševa,a postigli 22. Grčki reprezentativac Giannis Antetokounmpo je predvodio goste sa 28 koševa i osam skokova.Greg Monroe je postigao 14 koševa uz 15 skokova. Najefikasniji igrač Toronta bio je DeMar DeRozan sa 27 koševa. I druga utakmica se igra u Torontu.

Na Zapadu San Antonio je idealno otvorio svoje 20. uzastopno sudjelovanje u NBA doigravanju Spursi su sa 111:82 nadigrali Memphis, koji je u prvoj četvrtini imao 13 koševa prednosti. Prednost se istopila već do kraja prvog poluvremena u kojem je Marc Gasol postigao 25 od svoja 32 koša. Kawhi Leonard je s 32 koša i pet asistencija bio najbolji igrač San Antonia.

Košem rutinera Joea Johnsona sa zvukom sirene Utah je s 97:95 u gostima dobila LA Clippperse. Gosti već u prvoj minuti utakmice ostali bez svog prvog centra Francuza Rudyja Goberta koji je ozlijedio koljeno. Johnson je sa 21 košem bio najbolji strijelac momčadi iz Salt Lake Cityja, Gordon Hayward je dodao 19 koševa i 10 skokova. Chris Paul je bio daleko najbolji igrač Clippersa sa 25 koševa, 11 asistencija i sedam skokova. Blake Griffin je ubacio 26 koševa.