Francuska prvi finalist, Slovenci za broncu

0

Francuska je očekivano izborila finale Svjetskog prvenstva rukometaša. U prvom polufinalu, domaćini su u Parizu nadigrali Sloveniju s 31:25 (15:12).

Otišli su Francuzi s 1:1 na 4:1 i 6:2, Slovenija se vratila do 6:5 i 7:6, imala pritom i napad za izjednačenje, ali su dvije pogreške urodile novim odvajanjem domaćina na 9:6 i minutom odmora koju je pozvao Veselin Vujović. Ali njegovi su izabranici s još dvije izgubljene lopte omogućili protivnicima da se odlijepe na pet pogodaka prednosti, 13:8. Kažnjavali su svaku pogrešku, na oduševljenje 20 tisuća navijača. Pokušali su Slovenci i s igračem više, bez golmana, i – primili dva gola na prazna vrata za 15:10! Do poluvremena su se vratili na minus tri. Primakla se Slovenija u otvaranju drugog poluvremena dva puta na dva gola zaostatka, 15:13 i 16:14, ali je 15 minuta do kraja Francuska prvi put otišla na plus šest, 25:19, i tako osigurala mirnu završnicu.