Hrvatska nadigrala Francusku u Orleansu

0

Na pripremnog startu turnira u Orleansu Hrvatska košarkaška pobijedila je domaćina Francusku sa 92:87.

Bila je to vrlo izjednačena utakmica u kojoj je praktički odlučila jedna lopta. Na 19 sekundi prije kraja povratnik u reprezentaciju Marko Popović postiže tricu za 90:85, Diot je na drugoj strani promašuje i tu se definitivno prelomila utakmica. Obrane nisu bile u prvom planu ali igra naše reprezentacije svakako veseli. Bojan Bogdanović je postigao 21 koš, igrač utakmice Dario Šarić 16 uz 10 skokova, a Dragan Bender 11 koševa. Rutiner Popović je ubacio 9 poena uz 6 asistencija i pokazao da će biti od velike pomoći ovoj reprezentaciji. Kod Francuza Evan Fournier 24 koša,a Nando De Colo 15.

“Ponijela nas je Francuska i njezin domaći teren i to što je legitimni kandidat za zlato na EuroBasketu, tako da smo otišli možda malo u ekstremnu minutažu određenih igrača. Međutim, svi smo htjeli dobiti utakmicu, da jednostavno dobijemo posljednji ‘input’ što i kako trebamo raditi, odnosno ponašati se ako želimo napraviti dobre stvari. To smo danas napravili – podignuli smo agresiju drugo poluvrijeme, dobili smo od igrača koji je ušao kao dvanaesti u rotaciji neviđenu energiju na kraju utakmice. Prema tome, ako mogu reći light motiv utakmice, onda je to dvanaesti koji je ušao u igru, Ramljak, koji je odradio fantastičan posao na svim njihovim bekovima”, izjavio je izbornik Aleksandar Petrović.

Hrvatska večeras u 20.00 sati igra protiv Litve.