Pioniri i kadeti Hajduka osvojili Kup

0

Pioniri i kadeti Hajduka obranili su naslov pobjednika Hrvatskog nogometnog kupa za mladež.

Na stadionu Rudeša u Zagrebu pioniri su golom Marina Modrića u 13. minuti svladali Dinamo s 1:0. U drugom je poluvremenu Dinamo dominirao, ali je Hajduk sačuvao minimalnu prednost.

Prethodno su kadeti boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon 0:0 svladali Lokomotivu.

Ranije……

Kadeti Hajduka drugu su godinu zaredom i osmi put u povijesti pobjednici Hrvatskog nogometnog kupa.

U finalu su na stadionu Rudeša u Zagrebu nakon 0:0 penalima svladali Lokomotivu.

Uz 8 trofeja Hajduk ima i 8 izgubljenih finala u kadetskom uzrastu dok je Lokomotiva i nakon svog trećeg finala još bez trofeja.

Hajduk je imao više od igre, Bruno Durdov je u drugom poluvremenu propustio dvije velike prilike. Lokomotiva je imala prednost od prvog penala koji je Kostopeč obranio Duji Milišiću do kraja četvrte serije kad je Bosančić zaustavio udarac Dina Godeca. U petoj je Kostopeč bio na lopti Durdova, ali se ona ipak provukla u mrežu, da bi Kostelac promašio gol i Hajduk je penalima slavio 4:3.