ABA: Zadar utihnuo Tajfun

0

U 19. kolu ABA lige košarkaši Zadra pobjedili su u Celju slovenskog prvaka Tajfun s 82:66 i tako prekunuli niz od šest poraza u regionalnom natjecanju.

Zadrani su sada na omjeru od 8 pobjeda i 11 poraza i s dobrom zalihom ulaze u zadnjih sedam kola. Šentjur je puno bolje otvorio utakmicu, tricom Čebulara je imao 12:4, a ista razlika od 8 poena je bila i u devetoj minuti utakmice. Košem Ante Delaša u 17. minuti Zadar prvi put vodi 31:30, a do poluvremena je već velikih 12 koševa razllike, 43:31. U nastavku je momčad Ante Nazora rutinski održavala prednost koja je pred kraj treće četvrtine porasla na 25 razlike. Sjajna partija zadrana u vrlo važnom trenutku.

Amerikanac Glenn Cosey je postigao 25 poena uz 4 asistencije, Filip Kraljević 16 uz 5 skokova a Boris Barać također 16 koševa uz po 5 skokova i asistencija. Kod Tajfuna izdvojimo 12 koševa i 6 skokova Tomaža Bolčine.

Prenijeli smo težište igre na cijeli teren što je bio naš cilj uoči utakmice, Dakle, agresivnom obranom doći do kontrole skoka i pretrčavanja protivnika. Zaustavili smo njihov šut koji je bio jako dobar u prvoj četvrtini a zna se da je to momčad koja je jako dobra u tom segmentu. Kada smo uspostavili ritam igre koji nama odgovara samo je bilo pitanje s koliko ćemo razlike završiti utakmicu. S ovom pobjedom smo vratili to potrebno samopuzdanje, prekinuli smo crni niz koji smo imali i s puno optimizma dočekujemo slijedeće dvije utakmice, kup susret sa Zagrebom u utorak te ABA ogled s Cedevitom u nedjelju, izjavio je za Radio Dalmaciju trener Zadra Ante Nazor.

Preostala dva hrvatska predstavnika u regionalnom natjecanju igraju u sutra (nedjelja). Cedevita u 17.00 sati u derbiju kola dočekuje Budućnost dok je Cibona u 19.00 sati u Beogradu kod Partizana.