Anđela Mužinić i Helena Dretar Karić osvojile srebro na parastolnoteniskom prvenstvu

0

U Pekingu na Otvorenom parastolnoteniskom prvenstvu Kine u finalu ekipnog djela natjecanja kategorije 3. kolica hrvatska ekipa u sastavu Anđela Mužinić i Helena Dretar Karić izgubile su  od ekipe Kina I s 1:2. Za Kinu su igrale prve dvije igračice svijeta kategorije 3. Xue Juan i Li Qian.

Neposredno po okončanju natjecanja u Pekingu Anđela Mužinić je izjavila: „Ekipni dio natjecanja igrale smo fenomenalno. Mogu slobodno reči nikad bolje. U finalu smo imale realne šanse da po prvi put dobijemo najbolje Kineskinje. Izgubili smo dobiveni meč, jer smo pri rezultatu 1:1 i našem vodstvu u trečem meču i petom setu pri našem vodstvu od 8:5 sve prosule što smo mukotrpno gradile. Grupu smo prošli s maksimalnim skorom od 2:0 protiv ekipa Kine II, Japana, Australije i Tajlanda“, izjavila je Anđela Mužinić.

U parastolnom tenisu ekipni dio natjecanja prvi meč je igra parova, a potom do drugog boda i pobjede se dolazi kroz pojedinačne mečeve. Veseli nas zasigurno što su Anđela i Helena pobjedile Kinu II,koje  su na svjetskoj rang listi među prve četiri igračice kategorije 3.  Da podsjetimo Anđela Mužinić i Helena Dretar Karić osim srebra u ekipnoj konkurenciji iz Pekinga se vračaju s dvije bronce u pojedinačnoj konkurenciji. Put u Peking je očito pokazao da se možemo nadati dobrim vijestima  sa Svjetskog prvenstva u Celju listopada ove godine.