Barbara Matić brončana u Mongoliji

0

Hrvatska judo olimpijka Barbara Matić osvojila je brončanu medalju na Grand Prix turniru u mongolskom Ulan Batoru. Potvrdila je tako dobar rad na pripremama za nastup na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru.

Nakon priprema na Olimpijskom trening kampu u Poreču, Splićanka je u kategoriji do 70 kilograma odradila tri borbe i ostvarila dvije pobjede. Članica Judo kluba Pujanke u prvom je kolu ipponom minutu i 17 sekundi prije kraja borbe nadjačala Kineskinju Bai. U polufinalu je izgubila od kasnije pobjednice, Japanke Erine Ike. U borbi za broncu Barbara je protiv domaće judoke Oyungerel Amarsaikhan slavila wazarijem i ipponom.

Mongolski glavni grad (originalno Ulaan Baatar, u prijevodu s mongolskog – crveni junak) tako će Barbari Matić ostati u lijepoj uspomeni i dati dobar zalet za završni dio priprema. Barbara Matić bit će jedina hrvatska judoka na Olimpijskim igrama. Judo turnir u Rio de Janeiru na rasporedu je u prvim danima nakon svečanog otvaranja Igara, od 6. do 12. kolovoza.