Brigita Matić srebrna

0

Drugog dana Europskog judo prvenstva za juniore u španjolskoj Malagi, Splićanka Brigita Matić osvojila je srebrnu medalju u kategoriji do 78 kilograma.

Aktualna svjetska juniorska prvakinja imala je veliku priliku i za europsko zlato. Ipponom je bacila Portugalku Sampaio i Ruskinju Gimaletdinovu. U polufinalu je pokazala što znači iskustvo i kvaliteta pobjedom na yuko (1-0) protiv Poljakinje Kulage, a u finalu ju je čekala Njemica Wagner.

Tri minute i 40 sekundi je Brigita Matić kontrolirala borbu, vodila na yuko (1-0) i činilo se da će naslovu svjetske juniorske prvakinje, dodati i europsku titulu. Najčešće sestre Matić takve borbe rješavaju u svoju korist.

Dvadeset sekundi prije kraja napravila sam grešku, iskontrirala me i uzela mi zlato. Tri puta srebro, nikako do zlata. Barem izlazim iz juniora kao svjetska prvakinja, rekla je Brigita nakon srebra kojeg je osvojila i u Poreču 2012. te Oberwartu 2015. godine.

Drugog dana su nastupile i Lara Kliba (do 63 kg), koja je izgubila u prvom kolu od Francuskinje Eme (yuko 0-2) te Dominik Družeta (do 81 kg), koji je nakon pobjede protiv Gruzijca Kurdianija (ippon) izgubio od Francuza Djala (wazari).