Brisbane: Oprostile se Lučić i Tomljanović

0

Mirjana Lučić Baroni i Ajla Tomljanović zaustavljene su u osmini finala WTA turnira u australskom Brisbaneu. Bolje od njih bile su Francuskinja Alize Cornet, odnosno Britanka Johanna Konta.

Nakon pobjede protiv Njemice Tatjane Malek Maria, koja je 2009. osvojila ITF Challenger u Makarskoj pobjedom nad danas prvom tenisačicom svijeta Simonom Halep, Mirjana Lučić Baroni izgubila je od 8 godina mlađe (35-27) i 6 mjesta slabije rangirane (32-38) Francuskinje Alize Cornet s 1:6, 5:7. Bio im je to treći međusobni susret i druga pobjeda Cornet.

Meč je trajao malo više od sat i pol. U prvom je setu Cornet iskoristila sve tri break-lopte i zaključila ga u svoju korist nizom od pet gemova. U prvom gemu drugog seta Lučić Baroni je spasila tri nepovezane break-lopte, a u sljedećem gemu iskoristila svoju prvu priliku u meču i povela 2:0. Cornet je odgovorila s četiri gema zaredom, a Lučić Baroni kod 2:3 propustila tri prilike za povratak u meč. Uspjela je s 2:4 doći do 5:4, ali je kod 5:5 propustila dvije gem-lopte, a potom i peti put u meču izgubila svoj početni udarac.

Ajla Tomljanović, koju WTA još vodi kao hrvatsku tenisačicu (na Grand Slam turnirima pod okriljem ITF-a igra pod australskom zastavom), nakon pobjede nad Australkom Destanee Aiavom (obje su dobile pozivnicu organizatora), izgubila je od pete nositeljice, 109 mjesta bolje rangirane (118-9) i dvije godine starije (24-26) Johanne Konte u njihovom prvom međusobnom susretu sa 6:4, 1:6, 4:6.

Meč je trajao gotovo puna dva i pol sata. U prvom setu je čak 7 gemova otišlo protiv servisa. Tomljanović je imala 2:0, 3:2 i 4:3, ali nije uspjela zadržati prednost. Zaključila je prvi set s 8 poena zaredom nakon što se Konta vratila na 4:4. Drugi set je Konta otvorila s 5:0. U trećem je Britanka povela 2:0, imala je i tri nepovezane lopte za 3:0, dvije za 4:1, pa povela 5:2. Tomljanović se nije predala, vratila je jedan izgubljeni servis, ali je u zadnjem gemu meča propustila 15-40 i još jednu prednost.