Bura osvojila Kup!

0

Splitska Suzuki Bura pobjednik je Hrvatskoga vaterpolo kupa u ženskoj konkurenciji. Splićanke su u finalu u Zadru nadigrale zagrebačku Mladost s 15:7 (3:2, 3:2, 4:2, 5:1).

U polufinalu je teži posao imala Bura s riječkim Primorjem EB (11:8), nego Mladost sa šibenskom Viktoriom (17:6). Ne samo zbog toga, iskusniji zagrebački sastav slovio je za favorita u finalu. No Milivoj Savin nadmudrio je Miu Šimunić. Splićanke su na krilima raspoloženih sestara Butić kroz prve dvije četvrtine strpljivo gradile prednost koju su kapitalizirale u drugom poluvremenu kad je golmanica Sara Srhoj zaključala svoja vrata. Igra Mladosti se u posljednjoj dionici susreta potpuno raspala, pa su igračice Bure stigle do uvjerljive pobjede koju su pjesmom počele slaviti i prije posljednjeg zvuka sirene. Uzvratile su tako mladostašicama za prošlotjedni poraz na kvalifikacijskom turniru u Šibeniku (9:10), ali i za nekoliko finala u proteklim sezonama.

Ivana Butić dala je 5 golova (2 iz peteraca), Domina Butić 4, Anamaria Brnas i Leonarda Pavić po 2, a Ana Vuletić i Tereza Balić po 1 gol. Sara Srhoj imala je 14 obrana, među kojima su i dva peterca. Možda i ključni Dini Lordan kod 4:3.