Cedevita prejaka za Zadar

0

Zadar je u Košarkaškom centru Dražen Petrović u Zagrebu izgubio od Cedevite sa 72:83 (16:28, 27:17, 14:19, 15:19) u hrvatskom derbiju 13 kola ABA lige.

Zadar je izjednačio na 2:2 i 7:7 da bi Cedevita u pet minuta napravila seriju 15:0. Pola minute do kraja treće četvrtine domaći su košarkaši imali 28:13 i posjed lopte, a Zadar je odgovorio serijom 15:0 u sljedeće četiri minute! Cedevita je s 8 poena u nizu vratila prednost na svoju stranu, ali je na poluvrijeme otišla s “mršavih” 45:43. Ivan Ramljak, 28-godišnji Mostarac koji je u sezonama 2015/16 i 2016/17 igrao za Zadar, predvodio je Cedevitu s 20 poena.

Zadar je u trećoj četvrtini s 8 poena zaredom došao do prvog vodstva, 51:47, a Cedevita je zaključila taj period igre serijom 15:4 za 64:57. Utakmica se lomila sredinom zadnje četvrtine, više od dvije minute nije bilo poena ni na jednoj strani. Božić je smanjio na 68:63, a Cedevita sa 7 poena u sljedeće 83 sekunde riješila pitanje pobjednika.

Ramljak je završio utakmicu s 26 poena dok su za Zadar najviše ubacili Božić (17) i Vaughn (16). Luka Božić je uz 17 poena imao i 11 skokova (od čega 6 pod protivničkim obručem) i 7 asistencija.

Cedevita je sedmom uzastopnom pobjedom, a devetom ukupno, ostala na drugom mjestu iza još neporažena Crvene zvezde, a ispred Budućnosti VOLI i Mega Bemaxa koji imaju pobjedu manje. Zadar je ostao na četiri pobjede, koliko imaju i Petrol Olimpija te Mornar i Krka koji večeras igraju međusobno. Treći hrvatski predstavnik Cibona ima 5 pobjeda.