Cibalia pobijedila Split i prišla na 2 boda

0

Cibalia je svladala Split s 1:0 u posljednjoj utakmici 32. kola Hrvatske nogometne lige i tako mu se primakla na 2 boda uoči posljednja četiri kola.

Borbu za 9. mjesto, koje nudi mogućnost očuvanja prvoligaškog statusa kroz kvalifikacije, neizvjesnom je učinio Edi Baša koji je u 55. minuti postigao jedini gol. Matija Mišić je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, lopta je u visokom luku padala na suprotne rašlje i od grede se odbila pred Bašu koji je izbliza zabio i tako Cibaliji ostavio nadu da može izbjeći izravno ispadanje iz 1. HNL.  Od 73. minute, kada je Tomislav Čuljak zaradio drugi žuti karton, Split je imao igrača više. No jedina prijetnja domaćim vratima bila je bomba Jurendića s tridesetak metara u 89. minuti, koju je vratar Cibalije Matković ispod grede izbio u korner.

Split u petak dočekuje Dinamo, dok Cibalia gostuje u Puli.