Čilić u četvrtfinalu Istanbula

0

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić ušao je u četvrtfinale ATP turnira u Istanbulu uvjerljivom pobjedom protiv Damira Džumhura iz Bosne i Hercegovine.

84 mjesta bolje rangirani (8-92) i četiri godine stariji (28-24) Međugorac Čilić je Sarajliju Džumhura riješio za sat i 10 minuta igre sa 6:3, 6:2. Drugi nositelj je u trećem gemu izgubio servis, ali je odmah uzvratio. Propustio je dvije lopte za 4:2, ali je iskoristio drugu priliku za 5:3 i mirno odservirao za prvi set. I u drugom je setu Čilić dva puta oduzeo Džumhuru servis, za 2:1 i za 5:2, dok protivniku više nije dao nijednu priliku.

Čiliću na putu do polufinala stoji osmi nositelj, Belgijanac Steve Darcis, kojem je Čeh Jiri Vesely uzeo samo tri gema.